OSTATNIE WYDARZENIA





II MIEJSCE W VII MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU MASAŻU

15 maja w Szkole Policealnej-Medycznym Studium Zawodowym w Chełmie odbył się VII międzyszkolny turniej masażu Woj. Lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowali Patryk Kierepka oraz Karol Kierepka, przygotowani przez nauczycieli naszej szkoły mgr Piotra Żerebca oraz mgr Andrzeja Czapłygina. Uczniowie nasi zajęli II miejsce uzyskując drugi wynik w teście oraz bardzo dobry wynik w części praktycznej. Serdecznie gratulujemy!!!!!


Zdjęcia


DZIEŃ FARMACEUTY-WYCIECZKA

14 maja obchodziliśmy DZIEŃ FARMACEUTY. Z tej okazji uczennice I roku technika farmaceutycznego wybrały się do Lublina na wycieczkę dydaktyczną do apteki-muzeum. Tam zapoznały się z metodami wytwarzania leków w dawnych czasach.


Zdjęcia


DZIEŃ FARMACEUTY-OBCHODY W STUDIUM

Uczniowie I oraz II roku wydziału technika farmaceutycznego, pod opieką dr Moniki Prus-Flak oraz mgr Beaty Chwiejczak, zorganizowali akcję informacyjną dotyczącą zawodu, kawiarenkę oraz konkurs wiedzy farmaceutycznej z nagrodami. Fundusze zgromadzone podczas uroczystości przeznaczono na akcję KILOMETRY DOBRA, której edycja rozpoczęła się 1 marca i potrwa do 3 czerwca 2018 r .


Zdjęcia


HORYNIEC

W dniu 11 maja, uczniowie I roku TM uczestniczyli w wycieczce do miejscowości Horyniec - Zdrój. Tam zapoznali się z bazą zabiegową sanatoriów ,,Bajka", KRUS oraz ,,Uzdrowisko Horyniec". W drodze zwiedzili obóz zagłady w Bełżcu.


Zdjęcia


Światowy Dzień Zdrowia

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w dniu 11 kwietnia 2018r. w II Liceum Ogólnokształcącym i 12 kwietnia 2018 w Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu nasi uczniowie zorganizowali akcję promocyjną szkoły. Uczniowie II roku Technika Masażysty: Król Aleksandra , Kierepka Karol, Kierepka Patryk, M aj Piotr, pod kierunkiem mgr Elżbiety Chmiel, wykonywali masaż relaksacyjny ciała natomiast uczennice I roku Technika Usług Kosmetycznych Jakubasz Dominika, Krzepiłko Wiktoria, Nowak Patrycja, Magdziak Eliza, Kamińska Paulina, Schab Oliwia wykonywały diagnozę skóry, regulację brwi i malowanie paznokci. Było wielu chętnych do korzystania z naszej oferty promocyjnej.
Zdjęcia



„Piękna na wiosnę - jak dbać o zdrowie, urodę i równowagę psychosomatyczną”
„Makijaż ślubny-wiosna, trendy2018 r.”


W dniu 17 kwietnia 2018 w Szkole Policealnej - Medycznym Studium Zawodowym im. PCK w Puławach uczennice naszego Studium pod opieką mgr Magdaleny Sędłak wzięły udział w konferencji pt. „Piękna na wiosnę - jak dbać o zdrowie, urodę i równowagę psychosomatyczną” połączonej z konkursem wizażu „Makijaż ślubny-wiosna, trendy2018 r.” Nasza szkoła reprezentowana przez Angeliką Dużyńską oraz jej modelkę zajęła II miejsce otrzymując puchar oraz dyplom. Serdecznie gratulujemy!
Zdjęcia



Kawiarenka

W dniu 19 kwietnia uczniowie II roku Technika Farmaceutycznego pod opieką mgr Magdaleny Szymańskiej zorganizowali kawiarenkę szkolną. Zebrana kwota zostanie przekazana na rzecz Lubelskiego Hospicjum Dziecięcego im. Małego Księcia w Lublinie.

Zdjęcia

Gofry…

22 kwietnia odbyły się zajęcia na wydziale Terapeuty Zajęciowego pod okiem mgr Edyty Marzec. Tematem przewodnim były,,,,gofffffry'''' Efekty były natychmiast konsumowane przez uczestników zajęć oraz przez zaproszonych gości-słuchaczki z wydziału Technik Usług Kosmetycznych..................było bardzo smakowicie.
Zdjęcia



Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
27 kwietnia uczestniczyliśmy w gminnym i miejskim Konkursie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu. Pełniliśmy odpowiedzialną funkcję sędziów w zadaniu dotyczącym pierwszej pomocy oceniając poziom wykonania zadania praktycznego przez uczestników konkursu. Dwa zespoły pracujące pod kierunkiem mgr Edyty Marzec to Karol Kierepka i Katarzyna Lizut oraz Patryk Kierepka i Monika Pintal. Było to ciekawe doświadczenie i okazja to poznania ciekawych osób. Kolejne takie zadanie czeka nas 12 maja na eliminacjach gminnych w Grabowcu.
Zdjęcia





DZIEŃ KOBIET

W dniach 07 i 08.03. 2018 r. na holu szkoły panie Iwona Dubina i Elżbieta Chmiel -przedstawiły różne portrety pań prezentując” Kobiety w poezji” . Każdy mógł zapoznać się z ciekawymi wierszami, cytatami opisującymi płeć piękną.


Zdjęcia




JAJKA BIŻUTERYJNE NA WYDZIALE TERAPEUTY ZAJĘCIOWEGO.


Oto jak spędzamy niedzielne popołudnia na zajęciach w Pracowni Terapii Zajęciowej, robimy JAJA, ale jakie......... biżuteryjne. Receptura na te jajka została zdobyta przez Panią Edytę Marzec od Pani Joanny Patron na jej wyjątkowych warsztatach i przekazana na zajęciach. Jaki jest tego efekt zobaczcie. Nam podobają się bardzo.

Zdjęcia



ZAPRASZAMY OD WRZEŚNIA !!!


Szkoła Policealna - Medyczne Studium Zawodowe w Zamościu zaprasza tych, którzy ukończyli szkołę zawodową lub liceum, tych posiadających maturę i tych, którzy jeszcze jej nie posiadają. Oferta Studium skierowana jest też do tych osób, które posiadają wykształcenie wyższe ale pragną zdobyć zawód, jaki dla tych, którzy chcą się przekwalifikować.
Oferta obejmuje kierunki dzienne oraz zaoczne (sobota-niedziela) lub stacjonarne ( 3 dni w tygodniu).
Szkoła Policealna-Medyczne Studium Zawodowe w Zamościu jest placówką, która pozwala zdobyć zakres umiejętności umożliwiających nie tylko poszerzenie wiedzy ale również zdobycie zawodu, a nawet podjęcie własnej działalności gospodarczej. Uczniowie wydziałów technika usług kosmetycznych, technika masażysty, przy niewielkich nakładach finansowych, mogą świadczyć usługi z zakresu masażu czy makijażu. Również uczniowie wydziału terapii zajęciowej, którzy w przyszłości będą uaktywniać swoich pacjentów, uczą się wytwarzania prac artystycznych, które mogą sprzedawać do galerii czy sklepów.
Absolwenci profilów opiekuńczych mogą świadczyć swe usługi w Polsce i za granicą pracując w domach pomocy społecznej dla dzieci, specjalistycznych domach pomocy społecznej (dla osób starszych, upośledzonych umysłowo, chorych psychicznie), środowiskowych domach samopomocy, ośrodkach wsparcia dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi, a także środowiskach domowych lub również rozpocząć własną działalność.
Wielbicielom „białych fartuchów” Studium poleca naukę na najnowszym kierunku, na wydziale technika elektroradiologa. Po jego ukończeniu uczniowie znajdą pracę w szpitalach i innych placówkach medycznych świadcząc usługi w zakresie diagnostyki obrazowej, elektromedycznej i radioterapii.

KIERUNKI DZIENNE

TECHNIK ELEKTRORADIOLOG
TECHNIK FARMACEUTYCZNY
TECHNIK MASAŻYSTA
TERAPEUTA ZAJĘCIOWY
OPIEKUN MEDYCZNY
OPIEKUN OSOBY STARSZEJ
TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH
OPIEKUNKA ŚRODOWISKOWA
ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ
OPIEKUN W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ


KIERUNKI ZAOCZNE (SOBOTA-NIEDZIELA)
lub STACJONARNE ( 3 DNI W TYGODNIU)



TECHNIK MASAŻYSTA
TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH
OPIEKUN MEDYCZNY
OPIEKUN OSOBY STARSZEJ
OPIEKUNKA ŚRODOWISKOWA
ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ
OPIEKUN W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ
TERAPEUTA ZAJĘCIOWY


Nauka w zależności od kierunku trwa od 1 roku do 2 lat w systemie semestralnym. Zajęcia odbywają się w bardzo dobrze wyposażonych salach wykładowych i pracowniach przedmiotowych, z wykorzystaniem nowoczesnych technik prezentacji oraz specjalistycznego sprzętu. Zapewniamy słuchaczom naukę języka angielskiego, migowego i informatyki.
W szkole funkcjonuje prężnie działający Samorząd Szkolny, Koło Masażu, jesteśmy również zaangażowani w pracę na rzecz wolontariatu. Umożliwiamy uczniom uczestniczenie w konkursach, turniejach pokazach oraz olimpiadach naukowych oraz sportowych.
Zainteresowani wyjazdami za granicę mogą, za pośrednictwem szkoły, wyjeżdżać do wielu krajów Europy i nie tylko.
Po ukończeniu nauki dołączamy suplement do dyplomu: Europas, w języku angielskim, dokument opisujący kompetencje uzyskane przez posiadacza dyplomu w toku studiów oraz ułatwiający zrozumienie znaczenia zdobytej wiedzy i kompetencji, określający poziom, treść i statusu studiów ukończonych przez posiadacza dyplomu.


plakat



OTRZYMALIŚMY PODZIĘKOWANIA OD DAWCÓW UŚMIECHU - SMILE DONORS
Kochani !
Mija rok 2017. Chcielibyśmy szczególnie podziękować WAM wszystkim, którzy nam ufają, wspierają i pomagają w naszych działaniach. Bez was i pomocy sponsorów/partnerów nie bylibyśmy wstanie robić tego wszystkiego na tak wielką skalę jak jesteście wstanie to ujrzeć. Ostatni turniej charytatywny dla Patryka pokazał nam, żeby się nie zatrzymywać i wejść z większą wiarą i mocą w 2018 rok. By się mocno nie rozpisywać poniżej podziękowania dla dla osób i firm, które pomogły nam w ostatnim charytatywnym turnieju, który odbył się 26.12.2017 r. na hali OSiR w Zamościu. Życzymy dużo zdrowia i pomyślności w 2018 roku ! Do zobaczenia !!


Zdjęcia


Najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku!


Kliknij tutaj




Zapraszamy Was do śpiewania nieznanych zwrotek polskich kolęd tak jak my dzisiaj.


Zdjęcia



Wigilia tuż, tuż.

Na wydziale farmacji I roku właśnie skończona ! Najlepsze życzenia!


Zdjęcia



Dnia 14.12 uczniowie drugiego roku wydziału "Technik farmaceutyczny" pod opieką Pani dr Moniki Prus-Flak udali się na Starówkę w celu zwiedzenia Apteki Rektorskiej położonej przy jej obrzeżach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć dawne ustensylia wykorzystywane w aptekach do receptury oraz literaturę wykorzystywaną w fachu farmaceutycznym jeszcze w czasach stanu wojennego. Apteka składa się z wielu pomieszczeń wyposażonych w meble sprzed kilku wieków, na dzień dzisiejszy ich wartość jest zabytkowa a sama apteka działając do dziś nieprzerwanie przez 400 lat od innych aptek wyróżnia ją również to ,że jako nieliczna wytwarza krople jałowe.


Zdjęcia



MOŻNA POMÓC !!!!!!!!!!!!

Jeśli chcesz poczuć się lepiej, otrzymać mnóstwo serdeczności i zobaczyć jak wyglądają ludzie kochający innych ludzi – przyjdź na turniej! Szczegóły na plakacie. Wśród darmowych bonów, także vouchery na zabiegi pielęgnacyjne twarzy, które wykonają kosmetolożki z naszego studium.
Zdjęcia



ZBIÓRKA POŚCIELI !!!

Zakład opiekuńczo-leczniczy znajdujący się na terenie Szpitala Niepublicznego w Zamościu zwraca się z prośbą o zbiórkę używanej:
pościeli (poszwy na kołdrę i poduszkę-nie ma znaczenia rozmiar), prześcieradeł oraz koszul nocnych i piżam (zarówno damskich i męskich).
Wyżej wymienione rzeczy należy przynieść do 19.12.2017r. do pani Magdaleny Szymańskiej.

Szkolenie

W dniu 16.12.2017 Uczennice Zaocznego Wydziały II roku Technika Usług Kosmetycznych Uczestniczyły w Profesjonalnym Szkoleniu z przedłużania paznokci metodą żelową oraz hybrydową zorganizowanym przez mgr Magdalenę Sędłak.


Zdjęcia



Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariatu

5 grudnia w Zamościu świętowano w Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariatu połączone z jubileuszem 15-lecia działalności Zamojskiego Centrum Wolontariatu. Podczas uroczystości wręczono podziękowania wolontariuszom za ich zaangażowanie na różnych płaszczyznach życia społecznego. W gali uczestniczyli nasi uczniowie. Dominika Gozdek, Patrycja Czarniecka, Daria Winiarczuk, Karolina Paszt, Damian Kapera oraz Olka Cisak, to osoby, które pod kierunkiem P. Magdaleny Szymańskiej, systematycznie angażują się w akcje na rzecz potrzebujących. Szczególnie, spośród naszych wolontariuszy wyróżniono Patrycję Czarniecką. Gratulujemy!




Zdjęcia




KONFERENCJA METODYCZNO-NAUKOWA

W dniu 26 października 2017 r. Medyczne Studium Zawodowe we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprosiło na konferencję metodyczno-naukową dla zawodu technik masażysta
PT.: „MASAŻ MANUALNY W CHOROBACH UKŁADU MOCZOWEGO”

Goście uczestniczyli w sesji wykładowej oraz warsztatowej poświęconym tematom:
Kompetencje społeczne w kształceniu zawodowym na poziomie szkoły policealnej – dr Jolanta Lesiewicz – doradca metodyczny
Globalny i lokalny nasłuch tkankowy jako podstawa określenia restrykcji tkankowych w schorzeniach układu moczowego, diagnostyka restrykcji w obrębie nerwowego układu autonomicznego – mgr Andrzej Czapłygin, mgr Piotr Żerebiec
Połączenie tensegracyjne nerek, moczowodu i pęcherza moczowego z poszczególnymi taśmami mięśniowo-powięziowymi, budowa procesu terapeutycznego na przykładzie nietrzymania moczu oraz przerostu gruczołu krokowego – mgr Andrzej Czapłygin, mgr Piotr Żerebiec
Badanie nasłuchowe tkanek – pokaz, interpretacja wyników
Badanie palpacyjne tkanek, określenie ich układów przestrzennych oraz sposobów odkształcania w masażu
Zorganizowano również przykładową sesję terapeutyczna – analiza przypadku – praktyczne wykonanie zabiegu – mgr Andrzej Czapłygin, mrg Piotr Żerebiec
Przybyłym gościom dziękujemy!


Zdjęcia


ZAPRASZAMY DO WOLONTARIATU !


Zdjęcia


AKCJA „LUBELSZCZYZNA DLA SYRII”

Szkolny Klub Wolontariusza zachęca całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji charytatywnej, której celem jest zebranie pieniędzy na odbudowę i remont domów rodzin syryjskich. Organizatorzy planują zbiórki do puszek, skarbon stacjonarnych, a także organizację wydarzeń kulturowych na terenie województwa lubelskiego.
W akcję można również włączyć się wpłacając datki pieniężne bezpośrednio na konto bankowe 63 1020 4900 0000 8502 3055 5762 z dopiskiem „Lubelszczyzna dla Syrii” lub wysyłając SMS o treści RATUJE pod numer 72405 (koszt 2,46 z VAT). Akcja potrwa do marca 2018 roku.

WIELKA ROCZNICA!!! 11 LISTOPADA

W 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się w naszej szkole uroczysty apel w hołdzie tym, dzięki którym dzisiaj możemy żyć w wolnym kraju. Bądź dumny, że jesteś Polakiem i doceniaj, że taki dzień możesz świętować!!!

Zdjęcia


SZYDEŁKOWY ZAWRÓT GŁOWY

29 października 2017 roku na Wydziale Terapeuty Zajęciowego odbyły się zajęcia z szydełkowania, na których gościem była Pani Alicja Jurczak. Dzieląc się z nami swoją rękodzielniczą pasją pokazała pierwsze kroki w szydełkowym świecie. DZIĘKUJEMY I POZDRAWIAMY!

Zdjęcia


MIĘDZYNARODOWA WYMIANA MŁODZIEŻY

Nasze Studium umożliwia uczniom uczestnictwo w międzynarodowej wymianie młodzieży. Osoby zainteresowane wyjazdami do państw: Litwa, Chorwacja, Bułgaria, Łotwa, Włochy, Polska proszone są o kontakt: sala nr 5.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


W dniu 13 października o godzinie 11:15 odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z racji tego święta, z inicjatywy uczniów II roku farmacji oraz zaproszonych do współpracy uczniów I roku wydziału farmacji i elektroradiologii, został wykonany skecz. Całość uświetniła muzycznie uczennica I roku wydziału elektroradiologii Paulina Nieć. Marszałek województwa Sławomir Sosnowski
z tej okazji nagrodził szczególnie wyróżniających się nauczycieli i pracowników oświaty z województwa lubelskiego. Nagrodą tą został wyróżniony nauczyciel naszej szkoły mgr Piotr Żerebiec. Nagrodę z rąk
p. dyr. MSZ, Bogumiły Roziewicz, za pracę dydaktyczno-wychowawczą, otrzymały mgr Anna Sawicka, mgr Edyta Marzec oraz mgr Beata Chwiejczak. Wszystkim gratulujemy!

Zdjęcia




DZIEŃ PATRONKI

W dniu 08.05.2017 w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświecony patronce Stanisławie Leszczyńskiej. Nasi uczniowie Paulina Kunicka, Klaudia Barchacka, Anna Pupiec, Kamil Kłyż pod kierunkiem mgr Elżbiety Chmiel i mgr Iwony Dubiny przybliżyli postać i ponadczasowe wartości naszej patronki. Na zakończenie apelu uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicz w miejscu pamięci Stanisławy Leszczynskiej.



Zdjęcia

FINAŁ POWIATOWEGO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
6 maja w Wojewódzkim Ośrodku ruchu drogowego w Zamościu odbył się finał Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym gdzie pod kierunkiem Pani Edyty marzec przeprowadzaliśmy i nadzorowaliśmy prawidłowość przebiegu konkurencji ,, Pierwsza pomoc''. Kamil Kłyż, Karol Kierepka i Patryk Kierepka z I roku TM oceniali poczynania uczniów reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja naszego powiatu. Było to ciekawe doświadczenie i sprawdzenie własnej wiedzy i umiejętności z zakresu pomocy doraźnej i w tym miejscu pozdrawiamy i dziękujemy Pani Elżbiecie Chmiel :-)))))))).


Zdjęcia

Zdjęcia

SPOTKANIE W KLUBIE AKTYWNEGO SENIORA

Słuchacze wydziału Opiekuna Medycznego pod kierunkiem Edyty Marzec zorganizowali spotkanie w Klubie Aktywnego Seniora Magiczny Ogród. Celem było wykonanie stroików. Było to spotkanie pełne kreatywności, wigoru i wymiany doświadczeń między pokoleniami.


Zdjęcia


DZIEŃ OTWARTY: „DZIEŃ ZDROWIA I URODY”

30 marca 2017r. w Medycznym Studium Zawodowym w Zamościu w ramach „Dzień zdrowia i urody” można było nie tylko zwiedzić szkołę, zapoznać się z ofertą szkoły, poznać uczniów, nauczycieli, ale również skorzystać z bezpłatnych zabiegów.
Uczniowie przygotowali prezentacje swoich zawodów. Przyszli farmaceuci wykonywali leki recepturowe. Uczennice wydziału technika usług kosmetycznych udzielały porad kosmetycznych, oferowały usługi z zakresu makijażu, diagnozy skóry a także zdobienia paznokci. Ponadto można było skorzystać z masażu wykonywanego przez uczniów z kierunku technika masażysty, oczywiście pod czujnym okiem nauczyciela. Odbył się również pokaz pierwszej pomocy, w którym można było wziąć czynny udział, a także zobaczyć jak wykonują go inni. Zaprezentowano również wytwory prac plastycznych wydziału terapii zajęciowej.
Atrakcją dni otwartych był konkurs wiedzy farmaceutycznej, w którym brali udział wszyscy odwiedzający.
Za najlepsze wyniki w konkursie zostały przyznane atrakcyjne nagrody.
Partnerzy szkoły, firma Goodi Foodi, przygotowali pyszne, zdrowe jedzenie, Firma Souvre International zaprezentowała zabiegi na dłonie. Uczniowie, którzy byli naszymi gośćmi otrzymali bezpłatne wejściówki na basen i siłownię OSiR w Zamościu.
W związku z otwarciem nowego kierunku kształcenia Elektroradiologii, w dniu otwartym szkoły zapewniono możliwość odwiedzenia Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NUMED oddziału Elektroradiologii i przyjrzenia się pracy i otoczeniu tamtejszego miejsca, jako punktu zajęć praktycznych naszych uczniów.

Zdjęcia

Konkurs Młodych Talentów o Puchar BLUE DIAMOND

W sobotę 11 marca 2017 odbył się 12 Konkurs Młodych Talentów o Puchar BLUE DIAMOND. Uczennice I i II roku Wydziałów Technika Usług Kosmetycznych z Medycznego Studium Zawodowego w Zamościu wraz wychowawcami p. Magdaleną Sędłak oraz p. Iwoną Wilczyńską - Parkitny wzięły udział w pokazach makijażu. W pierwszym etapie miały za zadanie wykazać się wiedzą teoretyczną sprawdzoną za pomocą testu. Następnie w ciągu 75 min wykonały makijaże zgodne z tegorocznym tematem, którym był Steampunk - cyber make-up .





Zdjęcia




11:38 2017-03-21 30 MARCA DNI OTWARTE SZKOŁY !

ZAPRASZAMY UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH !
POKAZY,KONKURSy,PREZENTY!!!
ZABIEGI KOSMETYCZNE GRATIS
MAKIJAŻE I MASAŻE GRATIS !!!!!!
POCZĘSTUNEK GWARANTOWANY !!!!
KARNETY NA SIŁOWNIĘ I BASEN !!!
RESZTA NA PLAKACIE !
ZAPRASZAMY!
Jeśli jesteście zorganizowaną grupą możecie umówić się z nami telefonicznie na konkretną godzinę !
tel. 84 6392910






TECHNIK RADIOLOG





Pomyślcie i przyjdźcie do nas.
Ruszamy od września a rekrutacja rozpoczyna się wiosną !!!!!

Jeśli wybierzesz kierunek technika elektroradiologa
Twoim miejscem pracy będą:

• szpitale lub przychodnie;
• oddziały i inne komórki organizacyjne podmiotów leczniczych, w których znajdują się następujące pracownie: pracownia rentgenografii,
pracownia radiologii stomatologicznej,
pracownia mammografii,
pracownia tomografii komputerowej,
pracownia radiodiagnostyki interwencyjnej (badania naczyniowe),
pracownia densytometrii kośćca,
pracownia medycyny nuklearnej (diagnostyki izotopowej, pozytonowej emisyjnej tomografii),
pracownia rezonansu magnetycznego,
pracownia ultrasonografii,
pracownia spirometrii,
pracownia elektrokardiografii,
pracownia elektroencefalografii,
pracownia elektromiografii,
pracownia audiologii,
pracownia radioterapii (planowania leczenia, teleradioterapii, brachyterapii).
Jest z czego wybierać…

Nauczysz się jak:
• przygotowywać pacjenta do badań diagnostycznych i zabiegów w zakresie diagnostyki obrazowej, elektromedycznej i radioterapii;
• wykonywać prace związane z przygotowaniem badań diagnostycznych i zabiegów w zakresie diagnostyki obrazowej, elektromedycznej i radioterapii;
• wykonywać samodzielnie lub w zespole badania diagnostyczne i zabiegi terapeutyczne z wykorzystaniem promieniowania jonizującego, pola magnetycznego, pierwiastków promieniotwórczych, ultradźwięków i badań w diagnostyce elektromedycznej;
• analizować wykonanie badań diagnostycznych, zabiegów w zakresie diagnostyki obrazowej, elektromedycznej, radioterapii i przygotowania ich do oceny przez lekarza;
• wdrażać i koordynować system zarządzania jakością.

Zapraszamy !


Walentynki





14 lutego obchodzone jest Święto Zakochanych, czyli popularne Walentynki. Z tej okazji w dniach 13-17 lutego Centrum Multimedialnym odbyły się MIŁOSNE SPOTKANIE POEZJI Z MUZYKĄ. W programie spotkań było czytanie poezji miłosnej, można było także zaprezentować swoje ulubione wiersze. A wszystko to przeplatane było największymi miłosnymi hitami muzycznymi w ramach "Walentynkowego koncertu życzeń". Spotkaniu towarzyszyła okolicznościowa wystawka książek.

Zdjęcia




Stypendia dla naszych uczniów !!!!!!!!!!!!!!!

9 grudnia 2016 roku Marszałek Województwa Lubelskiego nagrodził młodych ludzi osiągających znaczące sukcesy w nauce. Wśród nich są uczniowie naszej szkoły. Roksana Skawińska, Paulina Bednarska oraz Karolina Mazurek z wydziału Technika Farmaceutycznego. Kinga Gajewska, Paulina Wojtala oraz Paulina Kunicka z wydziału Technika Usług Kosmetycznych oraz Milena Klimiuk i Monika Sokołowska z wydziału Technika Masażysty.
GRATULUJEMY I PODZIWIAMY!

Zdjęcia






9 grudnia 2016 roku Marszałek Województwa Lubelskiego nagrodził młodych ludzi osiągających znaczące sukcesy w nauce. Wśród nich są uczniowie naszej szkoły. Roksana Skawińska, Paulina Bednarska oraz Karolina Mazurek z wydziału Technika Farmaceutycznego. Kinga Gajewska, Paulina Wojtala oraz Paulina Kunicka z wydziału Technika Usług Kosmetycznych oraz Milena Klimiuk i Monika Sokołowska z wydziału Technika Masażysty. Gratulujemy i podziwiamy !!!!!!!!!!



Gala Inicjatyw Społecznych

8 grudnia Zamojskie Centrum Wolontariatu zorganizowało Galę Inicjatyw Społecznych. Jak co roku była to okazja do wręczenia podziękowań i nagród najbardziej zaangażowanym wolontariuszom. Wśród wyróżnionych był także nasz Szkolny Klub Wolontariusza prowadzony przez mgr Magdalenę Szymańską. Podziękowania należą się również pozostałym osobom, które uczestniczą w akcjach pomocowych.
Jesteście wielcy !
Dziękujemy Wam WSZYSTKIM !!!!

Zdjęcia

Kawiarenka !!!!


Dzięki Wam udało się zebrać 281,74 zł !!! Pieniądze te zostały przekazane dla Oliwii Frankiewicz.

Zdjęcia z kawiarenki



Oliwia




Kawiarenka !!!!

Zapraszamy na kawiarenkę !!!!!
W poniedziałek 21 listopada macie być głodni !!!! Pieniądze z zakupu pyszności przekażemy na pomoc potrzebującym.


Konferencja masażu

Dnia 16 listopada 2016 r. zorganizowaliśmy konferencję masażu pt.

,,Światowe trendy w rozwoju masażu medycznego i sportowego w realizacji procesu kształcenia”

Knferencję rozpoczął wykład przedstawiciela LSCDN Pana Artura Gontarza, specjalisty ds. kształcenia zawodowego.
Następnie uczestnicy wzięli udział w warsztatacie: „Drenaż limfatyczny a układy membranowe ciała – znaczenie w terapii na bazie najnowszych doniesień naukowych” przeprowadzonym przez mgr Piotra Żerebca


Tematyka:

Uwzględnienie układów membranowych ciała to nowoczesne spojrzenie na leczenie obrzęków limfatycznych o różnej etiologii. Koncepcja powstała w wyniku analizy zależności anatomiczno – fizjologicznych. Holistyczne spojrzenie na leczenie obrzęków, zyskuje coraz większe uznanie wśród pacjentów i terapeutów na świecie. Stanowi połączenie szkoły niemieckiej drenażu limfatycznego z osteopatyczną koncepcja pracy na tkankach. Uzupełnieniem jest dokładna analiza napięć w strukturach mięśniowo – powięziowych, mających kluczowe znaczenie w powstawaniu obrzęków. Membrany (cylindry) ciśnieniowe jako zawory blokujące prawidłowy przepływ chłonki (analiza anatomiczno – fizjologiczna, badanie oraz sposoby normalizacji struktur jako wiodący temat warsztatu terapeutycznego). Warsztat poruszać będzie także zagadnienia relacji połączeń przepony z osierdziem, opłucna i otrzewną, pracę na przejściu lędźwiowo – piersiowym, diagnostykę i pracę w obrębie mięśni Kegla oraz mięśni dna miednicy. Prace na mięśniach pochyłych i kątach żylnych.

Kolejny warsztat ,,Aktualne trendy w diagnostyce i masażu stawu kolanowego” – przeprowadził mgr Andrzej Czapłygin.


Tematyka:

Dysfunkcje stawu kolanowego stanowią około 30% wszystkich w obrębie narządu ruchu. Tradycyjne leczenie objawowe, często nie przynosi pożądanych efektów. Współczesne światowe koncepcje leczenia obejmują opracowanie struktur bezpośrednio związanych ze stawem kolanowym, ale równie często tkanek bardzo odległych, a jednak mających istotny wpływ na jego funkcjonowanie. Przedstawione zostaną wybrane metody diagnostyczne i terapeutyczne uwzględniające zależności anatomiczno – fizjologiczne.

Zdjęcia

Apel


W dniu 10.11.2016r, z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości, samorząd uczniowski zaprezentował występ artystyczny ku czci osobom poległym w czasie walk o wolność Polski. Przed wysłuchaniem rysu historycznego oraz wierszy cała społeczność szkolna odśpiewała hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Akademia przebiegła w skupieniu i uświadomiła wszystkich uczniów, że również oni powinni przekazywać młodszym pokoleniom wiedzę o tym jak dużą rolę odegrało to wydarzenie w dziejach naszego narodu.

Zdjęcia


IV Konferencja Samorządów Szkół Medycznych województwa lubelskiego






25.10.2016 r. odbyła się już IV Konferencja Samorządów Szkół Medycznych województwa lubelskiego pt. "Kreowanie kariery zawodowej a rynek pracy" pod kierownictwem mgr Magdaleny Sędłak oraz mgr Edyty Marzec. Celem konferencji było przedyskutowanie możliwości zatrudnienia w naszym kraju oraz ukazanie problemów z jakimi borykają się młodzi ludzie po ukończeniu nauki. Zaproszeni goście oraz gospodarze konferencji poszukiwali odpowiedzi na pytania, które mogłyby pomóc młodym osobom znaleźć pomysł na siebie, podpowiedzieć jak stawiać pierwsze kroki na rynku pracy oraz jak dodatkowo rozwinąć swoje umiejętności.

Film
Bicie rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej


W dniu 17.10.2016 r. uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście z LO Centrum Szkół Mundurowych
w Zamościu, w liczbie 34 osób, wzięli udział w lekcji bicia rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Celem akcji było propagowanie wiedzy na temat RKO, nauka techniki uciskania klatki piersiowej i oddechów ratowniczych. Akcja organizowana jest przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Koordynatorem akcji była mgr Magdalena Szymańska
i mgr Iwona Wilczyńska-Parkitny. Od godz. 12.00 do 12.35 na pięciu stanowiskach odbywały się ćwiczenia uciskania klatki piersiowej i oddechów ratowniczych 30:2 pod kierunkiem mgr Elżbiety Chmiel. Całość akcji obserwowali niezależni świadkowie, ratownicy medyczni, Bartłomiej Kasprzak oraz Bartłomiej Skóra. Stewardem była mgr Edyta Marzec. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i wytrwałością uczyli się umiejętności niesienia pierwszej pomocy.





Zdjęcia


„Ratujemy i uczymy ratować”



jest to program edukacyjny, w którym chcemy wziąć udział w możliwie największej grupie młodzieży.
Spotkamy się 17 października o godz. 12.00 w budynku naszej szkoły.
”Bijemy razem rekord”. Wprowadzamy na ogromna skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie.

Dzień Edukacji Narodowej


Dzień Edukacji narodowej to przede wszystkim święto wszystkich nauczycieli, pedagogów oraz pracowników oświaty. Tradycyjnie w ramach podziękowania nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie uczniowie Studium złożyli podziękowania i życzenia oraz obdarowali nauczycieli oraz pracowników szkoły kwiatami. Dodatkowo, z tej okazji, przygotowywali również występ artystyczny.

Zdjęcia


Seniorada
Zbliża się kolejna edycja Senioriady i po raz kolejny jesteśmy jej współorganizatorami.
Zapraszamy chętnych do współpracy.





Rok szkolny 2016/17


1 wrzesnia rozpoczęłlismy kształcenie na kierunkach medycznych.
Młodzieży zyczymy przyjemnej nauki.




Medyczne Studium Zawodowe w Głosie Roztoczańskim

W czerwcu,w związku z obchodami patronki szkoły, w prasie ukazał się,przygotowany przez nauczycielkę naszego studium mgr Edytę Marzec, artykuł na temat patronki Stanisławy Leszczyńskiej.

Artykuł




Kilometry Dobra 2016





5 czerwca na Rynku Wielkim w Zamościu odbył się finał kampanii Kilometry Dobra. Celem akcji Kilometry Dobra było utworzenie i prowadzenie nowych form wsparcia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych intelektualnie do placówek. Nasza szkoła, przyłączając się do tej akcji, zebrała na ww. cel 239,89 zł. W tym dniu, w ramach działalności Koła Wolontariatu, oferowaliśmy mieszkańcom Zamościa usługi kosmetyczne (makijaże dla dzieci, manicure), pomiar ciśnienia oraz masaże relaksacyjne, a wszystko za złotówki, które utworzyły „kilometry dobra”.

Kliknij tutaj


Zdjęcia


Zajęcia w Środowiskowym Domu Samopomocy

W Środowiskowym Domu Samopomocy 1 czerwca 2016 roku uczniowie Wydziału Terapeuty Zajęciowego pod kierunkiem Edyty Marzec przeprowadzili zajęcia z zakresu pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Spotkanie obejmowało teoretyczne omówienie tematu a następnie część praktyczną. Każdy uczestnik miał okazję zobaczyć i przećwiczyć pozycję bezpieczną, resuscytację krążeniowo-oddechową u osoby dorosłej i algorytm użycia AED. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w realizacji tego pomysłu.

Zdjęcia








III miejsce
w V-tym WOJEWÓDKIM TURNIEJU MASAŻU


13 maja w Medycznym Studium Zawodowym im. Marii Minczewskiej w Białej Podlaskiej odbyła się konferencja „NOWOCZESNE TECHNIKI MODELOWANIA I PIELĘGNACJI CIAŁA” oraz „ V WOJEWÓDKI TURNIEJ MASAŻU”.
Swoją ogromną wiedzą podzielili się z uczestnikami prelegenci: mgr Ewa Łoś, mgr Marta Leszko, mgr Krzysztof Wójcik oraz mgr Piotr Żerebiec.
Specjaliści z dziedziny masażu i kosmetologii, którzy zaprezentowali tematy: „Nowoczesne rozwiązania metodyczne w kształceniu zawodowym”, „Tensegracyjny masaż kosmetyczny twarzy”, „ Metody redukcji cellulitu”.
W turnieju reprezentowały nas dwie uczennice II roku wydziału Technika Masażysty
Olga Górska oraz Barbara Krupa,

przygotowane przez mgr Piotra Żerebca oraz mgr Andrzeja Czapłygina, które wywalczyły dla nas III miejsce.

Serdecznie gratulujemy !!!!!!

GALERIA ZDJĘĆ




Marsz dla Życia i Rodziny

„Każde życie jest bezcenne!” – to hasło organizowanych już po raz jedenasty Marszów dla Życia i Rodziny. W tym roku spotkamy się na ulicach polskich miast 15 maja, aby domagać się pełnej ochrony życia człowieka, na każdym etapie jego rozwoju. Również ulicami Zamościa przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, którego organizatorem były środowiska katolickie. Marsz zakończył się na płycie Rynku Wielkiego gdzie były zorganizowane występy dzieci , zabawy oraz liczne konkursy. Medyczne Studium Zawodowe dołączyło do organizatorów. Uczennice kierunku Technik Usług Kosmetycznych umilały czas dzieciom wykonując malowanie twarzy. Tego dnia każdy chłopiec chciał na twarzy mieć Spidermana , a dziewczynki motyla lub kota.

GALERIA ZDJĘĆ


Dzień Patronki Szkoły

6 maja 2016 - grono pedagogiczne i społeczność uczniowska Medycznego Studium Zawodowego spotkali się na uroczystej akademii z okazji Dnia Patronki Szkoły Stanisławy Leszczyńskiej. Zebranych uczestników powitała Kasia Dec . Następnie słuchaczka II roku Terapii Zajęciowej wykonała przepiękną recytację wiersza pt. „Dziecko” lokalnej poetki Pani Aliny Paul. W jeszcze bardziej podniosły nastrój wprowadziła zebranych piosenka „Ale jestem” Anny Marii Jopek w wykonaniu Justyny Denys i Kamili Gałan. Wszyscy zebrani z uwagą obejrzeli projekcję filmu „ Stanisława Leszczyńska- Matka Matek”. Następnie przedstawiciele poszczególnych wydziałów złożyli pod portretem patronki symboliczne białe róże dziękując Jej za takie wartości jak: miłość, opanowanie, wrażliwość, dobro, cichość, odwagę, życie. To spotkanie to okazja by uświadomić sobie , że w dzisiejszym świecie, często zepsutym i zniszczonym, powinniśmy prezentować godną postawę życiową i bezinteresowną chęć pomagania innym .Taką właśnie postawę przyjęła w 1943 roku Stanisława Leszczyńska położna z Oświęcimia. Nad przygotowaniem całej uroczystości czuwały Pani Iwona Dubina i Pani Edyta Marzec. W przygotowanie dekoracji plastycznej zaangażowały się Kinga Gajewska i Łucja Zdunek.

GALERIA ZDJĘĆ


Wycieczka dydaktyczna

W dniu 6 kwietnia, uczniowie I i II roku TM wraz z opiekunami mgr Piotrem Żerebiec i mgr Andrzejem Czapłyginem uczestniczyli w wycieczce do Centrum Diagnostyki i Rehabilitacji Funkcjonalnej STOPY w Zamościu. Pan Zbigniew Majczak - technik ortopeda, omówił najczęściej występujące wady i zniekształcenia kończyn dolnych oraz zapoznał uczniów z najnowszymi możliwościami ich diagnostyki. Uczniowie poznali również Zakład Ortopedyczny w którym są wykonywane profesjonalne wkładki do obuwia, protezy kończyn oraz gorsety.

GALERIA ZDJĘĆ


Uwaga KONKURS

Gazeta Zamojska i Medyczne Studium Zawodowe zorganizowały konkurs dla czytelników Gazety Zamojskiej. Dla czytelników, którzy wezmą udział w konkursie czekają nagrody- 3 vouchery zabiegowe na sumę 100 zł każdy z nich do wykorzystania w Medycznym Studium Medycznym w Zamościu w trakcie trwania zajęć Koła Kosmetycznego działającego przy MSZ Zamość . By wziąć udział w konkursie należy dokończyć zdanie „ Wiosna , to czas kiedy moja skóra….” oraz przesłanie w ciągu 14 dni od ogłoszenia konkursu na adres e-mailowy : redakcja@zamojska.com łącznie z imieniem i nazwiskiem uczestnika. Konkurs trwa od 8 do 22 kwietnia 2016 r. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku oraz imion i nazwisk osób, które w nim wygrały. Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące Wiosennego Konkursu dostępne są pod nr. redakcyjnego telefonu 535 398 822. oraz w MSZ Zamość. Organizatorami konkursu są: Gazeta Zamojska oraz Medyczne Studium Zawodowe w Zamościu.

GALERIA ZDJĘĆ


Akcja charytatywna

9 kwietnia 2016 roku wydział Technik Usług Kosmetycznych i Terapii Zajęciowej wspomagał akcję charytatywną zorganizowaną przez ZDK i zespół Zamojszczyzny. Można było zakupić piękne prace wykonane przez wydział Terapii Zajęciowej – bukiety róż, tulipany, szklane ręcznie zdobione wazony. Poza tym uczennice Terapii Zajęciowej przygotowały dla dzieci zwierzątka z balonów. W akcji tej zbieraliśmy pieniądze na rehabilitację chorych dzieci – Krystiana i Wiktorii. Udało nam się zebrać 250 zł. Dzięki takim akcjom umacniamy się w przekonaniu, że wybrane przez nas zawody są właściwe i dzięki nim też możemy pomagać innym.

GALERIA ZDJĘĆ


Kiermasz świąteczny

20 marca 2016 roku na Rynku Wielkim odbył się kiermasz wyrobów świątecznych. W tym roku swoje stanowisko wystawiła nasza szkoła. Dzięki pracy uczniów wydziału Terapeuta Zajęciowy II rok mogliśmy zaprezentować stroiki, świece oraz wianuszki wielkanocne. Była to także okazja do promocji szkoły.

GALERIA ZDJĘĆ


WARSZTATY "BIOMAK"

W dniach 16, 17, 18 marca bieżącego roku odbyły się warsztaty z firmy BIOMAK. Szkoleniowcy przedstawili najpierw część teoretyczną dotyczącą mezoterapii bezigłowej oraz epilacji i zamykanie naczyń krwionośnych, następnie uczennice wykonały zabiegi o tej tematyce. Uczennice z wydziału Technik Usług Kosmetycznych zdobyły kolejne doświadczenie. Ponadto poszerzając swoją wiedzę z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych, wzbogaciły się dodatkowo w jeszcze bardziej profesjonalny kontakt z klientem. Dziękujemy firmie BIOMAK za przeprowadzenie profesjonalnego szkolenia.

GALERIA ZDJĘĆ


Podsumowanie z zbiórki darów

W dniach 01.03. - 11.03.2016 r. w naszej szkole prowadzona była zbiórka darów przeznaczonych dla Jakuba i Mateusza, chłopaków, którzy od kilku lat są w śpiączce. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, jak zwykle można było na Was liczyć. Pragniemy zwrócić uwagę na zaangażowanie wydziału Technik farmaceutyczny II rok. Uczennice samodzielnie wykonały balsam przeciw odleżynom. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy.


Międzynarodowe Targi „Beauty Forum” w Warszawie.

Dnia 5 marca wydział Technik Usług Kosmetycznych wziął udział w Międzynarodowych targach Kosmetycznych. Targi te to najważniejsza impreza dla profesjonalistów z branży kosmetycznej w Polsce, organizowana cyklicznie od 1997 roku. Jest to wydarzenie o charakterze biznesowym i edukacyjnym skierowane do wszystkich osób związanych zawodowo z kosmetyką. My również, ja k w ubiegłych latach wzięliśmy w nich udział. W konkursie młodych talentów „Blue Diamond” szkołę reprezentowały Katarzyna Gontarz w roli wizażystki oraz Dominika Dębska w roli modelki.

GALERIA ZDJĘĆ
Dzień Kobiet w Zamojskim Domu Kultury

Dnia 6 marca uczennice z wydziału Technik Usług Kosmetycznych, w prezencie dla pań, wykonywały darmowy makijaż oraz malowanie paznokci. Zainteresowanie naszymi usługami było bardzo duże. Dwóch przystojnych mężczyzn z II roku Wydziału Masażysty rozdawało paniom kwiaty wykonane przez uczniów Wydziału Terapii Zajęciowej naszej szkoły. Fotorelację przygotowały uczennice Wydziału Technika Farmaceutycznego.

GALERIA ZDJĘĆ






Zatańczyliśmy dla Pauliny !

6 marca w godzinach 16:00 – 19:00 uczestniczyliśmy w akcji charytatywnej na rzecz potrzebującej pomocy Pauliny Hebel. Spotkaliśmy się na Stadionie OSiR w Zamościu Królowej Jadwigi 8 w Zamościu. W lipcu zdiagnozowano u Niej guza , który diamatralnie zmienił jej dotychczasowe życie. Guz położony jest w bardzo niefortunnym miejscu, w lewej półkuli mózgu, która odpowiada za wszystkie zmysły – wzrok, węch, dotyk. Każda operacyjna ingerencja grozi trwałym ich uszkodzeniem. Do tej pory Paulina została poddana kilku skomplikowanym operacjom, kolejne są niemożliwe ze względu na zbyt duże ryzyko utraty wzroku.Paulina potrzebuje pomocy finanasowej na bardzo kosztowną operację.

GALERIA ZDJĘĆ



ZAPROSZENIE
My tam będziemy, a Ty ?





PRZECZYTAJ
Zamojskie Centrum Wolontariatu zwraca się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki darów rzeczowych w postaci:
-podkładów 60x90 cm
-pampersów dla osób leżących w rozmiarze 2 (średni)
-chusteczek nawilżających
-kompletów pościeli
-prześcieradeł
-ręczników
-kołder
-poduszek
Dary będą przeznaczone na potrzeby młodych ludzi: Jakuba i Mateusza, którzy wskutek ciężkich wypadków są w śpiączce od kilku lat. Przebywają w swoich domach, wymagają stałej opieki bliskich. Sytuacja tych rodzin jest bardzo trudna.
Termin zbiórki: 01.03 -11.03.2016
Mam nadzieję, że i tym razem okażecie empatię i zaangażujecie się w zbiórkę.

BAL KARNAWAŁOWY



Dnia 04.02.2016 roku uczniowie wydziału Terapeuty Zajęciowego pod opieką Pani mgr Edyty Marzec
w WTZ przy ul. Podchorążych zorganizowali Bal Karnawałowy. Zaproponowaliśmy uczestnikom zajęcia
z choreoterapii i ludoterapii. Para, która wygrała zabawę finałową „Taniec na gazecie” została ogłoszona Królem i Królową Balu. Zwycięzcy otrzymali od nas własnoręcznie zrobione korony.
GALERIA ZDJĘĆ

GALA WOLONTARIATU



08 grudnia w Osiedlowym Domu Kultury „Okrąglak” odbyła się Gala Wolontariatu, w tym roku połączona z Galą Inicjatyw Społecznych. Był to szczególny dzień dla naszych najaktywniejszych wolontariuszy, którzy otrzymali podziękowania i wyróżnienia, a byli to Katarzyna Dec, Aleksandra Kamińska, Agata Bednarz, Katarzyna Kusy
i Karolina Malec. Dodatkowo nagrodą ufundowaną przez Prezydenta Miasta Zamość otrzymała Aleksandra Koźmińska za wieloletnią pracę i chęć pomagania innym. Nagrody w imieniu swoim oraz wolontariuszy odebrała koordynatorka Szkolnego Klubu Wolontariusza mgr Magdalena Szymańska. Wszystkim nagrodzonym
i wyróżnionym gratulujemy.

GALERIA ZDJĘĆ I
GALERIA ZDJĘĆ II

"ŚWIĘTA PO KUJAWSKU"
04 grudnia w Zamojskim Domu Kultury odbył się II Przegląd Twórczości Jasełkowej i Kolędowej tym razem pod tytułem "Święta po Kujawsku”. Przegląd zorganizowało Zamojskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, mieszczącym się przy ulicy Orlicz- Dreszera . Występowały zespoły z powiatu zamojskiego, hrubieszowskiego, biłgorajskiego, a gościem specjalnym był Zespół Folklorystyczny „Kruszynioki”. W Przeglądzie uczestniczyli uczniowie z wydziału Terapeuty Zajęciowej wraz z opiekunką Panią Magdaleną Szymańską. Gratulujemy wszystkim występującym- byliście świetni !
GALERIA ZDJĘĆ



AKCJA "PIJAFKA"




4 grudnia 2015 roku zorganizowano Akcję "Pijafka", w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Osoby, które oddały krew tj. Smyk Łukasz, Monika Czechyra, Paulina Bas, Patryk Galant z I Technika Masażysty i Aleksandra Szewczuk z II TUK ofiarowały ją na ratowanie zdrowia Weroniki Matwij, która jest chora na białaczkę. Gratulujemy bohaterskiej postawy.
GALERIA ZDJĘĆ


KAWIARENKA
30 listopada odbyła się kawiarenka, którą zorganizował Szkolny Klub Wolontariusza. Udało nam się zarobić 300 zł, które przekazaliśmy Franiowi Chmielewskiemu
SERDUSZKO FRANKA
Chłopczyk oczekuje na operację serca, życzymy mu dużoooooo zdrówka.
GALERIA ZDJĘĆ



Dołącz do nas aby rozszerzyć swoje wiadomości i umiejętności
a w przyszłości swoje kompetencje zawodowe.





Od wielu lat nauczyciele Studium prowadzą wykłady na różnych konferencjach krajowych. W tym roku mgr Piotr Żerebiec oraz mgr Andrzej Czapłygin (wykładowcy Studium, organizatorzy ogólnopolskich warsztatów z dziedziny masażu, masażyści, autorzy artykułów w magazynie LNE) zostali poproszeni
o wygłoszenie wykładu na temat TENSEGRACJI W MASAŻU
KLASYCZNYM TWARZY, na największej w naszym kraju konferencji kosmetologicznej LNE
w Krakowie, na którą zapraszani są wykładowcy z całego świata (w tym roku Polska, Peru, Niemcy, Kanada, Włochy, USA, Belgia).
Tę najnowsza wiedzę, dostają słuchacze naszej szkoły. Dołącz do nas.
GALERIA ZDJĘĆ
GALERIA ZDJĘĆ 2


Rozdanie indeksów 2015
6 listopada 2015 roku odbyło się rozdanie indeksów.
Najlepsi uczniowie otrzymali indeksy z rąk Pani Dyrektor.
GALERIA ZDJĘĆ


Wycieczka
30 października wydział Terapii Zajęciowej uczestniczył w wycieczce dydaktyczno-integracyjnej do szpitala psychiatrycznego w Radecznicy. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pracą w tej placówce oraz zwiedzenia okolic.
GALERIA ZDJĘĆ


Wolontariat
W dniach 26.10 – 06.11 gościliśmy w Studium wolontariuszki z Bułgarii oraz Hiszpanii w ramach Programu Erasmus+ Akcja 1 Mobilność Edukacyjna.W tym czasie wolontariuszki działające przy Zamojskim Centrum Wolontariatu „Okrąglak” zaprezentowały naszym słuchaczom program umożliwiający młodym ludziom w wieku 17-30 lat podjęcie działań wolontariatu za granicą.
GALERIA ZDJĘĆ



Realacja z akcji "Ratujemy i uczymy ratować"


FILM
FILM 2


W ramach Światowego miesiąca Dobroci dla Zwierząt, odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy, na zakup karmy dla psów z zamojskiego schroniska. W zbiórce wzięli udział uczniowie z następujących wydziałów: TM I, TM II, TUK I, TUK II. Natomiast uczniowie z wydziału TZ II pieniądze ze zbiórki przeznaczyli na materiały potrzebne do zbudowania budy, którą oczywiście sami wykonali!!!!!!!! Wszystkim ofiarodawcom w imieniu ofiarobiorców głośne i radosne hauuuuuuuuuuuuuu.
Efekt pomocy naszych uczniów można zobaczyć na szkolnej stronie na Facebook'u :)

GALERIA ZDJĘĆ


Dzień Edukacji Narodowej


14 pażdziernika obchodziliśmy obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Bogumiła Roziewicz, która po zakończeniu przemówienia wręczyła nagrody nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Następnie nasi uczniowie, pod opieką pani dr Moniki Prus-Flak oraz pani mgr Doroty Maślany, zaprezentowali część artystyczną. Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem kwiatów naszym pedagogom oraz pracownikom szkoły.



GALERIA ZDJĘĆ





BIJEMY REKORD ŚWIATA

W RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO-ODDECHOWEJ !!!



16 października został ogłoszony
Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca – Restart a Heart Day.
Z tej okazji z inicjatywy fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole odbędzie się bicie rekordu świata w resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Akcja ta ma na celu uświadomienie społeczeństwu jak ważne jest udzielanie I pomocy.
Forma bicia rekordu świata jest bardzo atrakcyjna, ale najważniejsze, że po udziale w takiej akcji zapamiętamy czynności, które być może kiedyś uratują komuś życie.

Zapraszamy do wzięcia udziału !!!!!!!!!!!!!


"ROMEO I JULIA"
27 lipca 2015 roku uczennice wydziału Technik Usług Kosmetycznych malowały wszystkich aktorów do sztuki teatralnej "Romeo i Julia", za co otrzymały podziękowania od Dyrekcji Teatru Ochota. Spektakl odbył się na Starym Rynku w Zamościu.
Organizatorami tej sztuki był Zamojski Dom Kultury i Teatr Ochoty.
Efekty pracy naszych uczennic można zobaczyć na szkolnej stronie na Facebook'u :)
GALERIA ZDJĘĆ



31 maja 2015 r. nasza szkoła uczestniczyła
w finale akcji "Kilometry dobra" na Rynku Wielkim.
Nasze kosmetyczki wykonywały makijaże dziecięce oraz tatuaże brokatowe.
Masażyści próbowali zrelaksować społeczeństwo Zamościa.
Terapeuci zajęciowi prezentowali swoje dzieła -
kwiaty wykonane z bibuły, maskotki z balonów oraz inne ozdoby.
Natomiast farmaceuci mierzyli ciśnienie.
Wszyscy dobrze się bawili, a dla nas była to podwójna radość, ponieważ
robiliśmy to co lubimy, a przy tym pomagaliśmy.

GALERIA ZDJĘĆ
20 maja 2015 r. w siedzibie Medycznego Studium Zawodowego w Łukowie
odbył się III Wojewódzki Konkurs Wiedzy Farmaceutycznej.
Uczestnikami byli uczniowie szkół medycznych województwa lubelskiego.

Nasze uczennice:

JAGODA PRZYTUŁA oraz MONIKA SZAJNER

zajęły II miejsce w klasyfikacji ogólnej
otrzymując dyplom oraz puchar.

Turniej składał się z części teoretycznej oraz praktycznej.

Ponadto, uczennica JAGODA PRZYTUŁA zajęła III miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

GALERIA ZDJĘĆ
19 maja 2015 r. uczniowie wydziału Terapii Zajęciowej
pod opieką pani Edyty Marzec
przygotowali i prowadzili zajęcia z 38 osobami uczęszczającymi do Klubu Aktywnego Seniora
prowadzonego przez Stowarzyszenie „Magiczny Ogród”.
Seniorzy i przyszli terapeuci zajęciowi „wyczarowywali” piękne kwiaty z bibuły.

GALERIA ZDJĘĆ
Dnia 18 maja 2015 r. w siedzibie Medycznego Studium Zawodowego w Janowie Lubelskim
odbył się IV Międzyszkolny Wojewódzki Turniej Masażu.
Uczestnikami byli uczniowie szkół medycznych województwa lubelskiego.

Nasi uczniowie:

IWONA ZDULSKA oraz BARTOSZ MUZYCZUK

zajęli II miejsce po ogólnej klasyfikacji.

Turniej składał się z części teoretycznej oraz praktycznej.
W punktacji za część praktyczną okazali się najlepsi!
Puchar oraz nagrody książkowe to ich trofea!

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

GALERIA ZDJĘĆ
8 maja 2015 r. odbył się koncert na Rynku Wielkim w ramach zakończenia
Dni Kultury Studenckiej uczelni PWSZ w Zamościu.
Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję przygotowując punkt medyczny podczas koncertu.

GALERIA ZDJĘĆ
8 maja 2015 r. odbył się apel z okazji
Dnia Patronki naszej szkoły – Stanisławy Leszczyńskiej.
Apel przygotowała Pani mgr Edyta Marzec wraz z uczniami szkoły.

GALERIA ZDJĘĆ
Dnia 21.04.2015 roku w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
odbyła się Konferencja i I Konkurs Kosmetyczny
organizowany przez Medyczne Studium Zawodowe im. PCK w Puławach.
Zadanie konkursowe składało się z dwóch etapów.
Pierwszy polegał na napisaniu testu a drugi na wykonaniu makijażu wieczornego.
Naszą szkołę reprezentowała Magdalena Herbut uczennica II roku TUK.
Komisja egzaminacyjna stwierdziła, że poziom reprezentowany przez uczestniczki był bardzo wysoki.
Nasza Magda była najlepsza!!!!!!!! Uzyskała PIERWSZE miejsce.

GRATULUJEMY, JESTEŚMY Z CIEBIE DUMNI
GALERIA ZDJĘĆ
III KONFERENCJA SAMORZĄDÓW SZKOLNYCH STUDIÓW MEDYCZNYCH
WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO ZAMOŚĆ 2015

Samorząd Szkolny Medycznego Studium Zawodowego
im. Stanisławy Leszczyńskiej w Zamościu, zorganizował
III Konferencję Samorządów Szkolnych Medycznych Studiów Zawodowych
województwa lubelskiego.
Tegoroczna edycja odbyła się pod tytułem
,, Środowisko informacyjne instytucji oświatowych’’.
Konferencja organizowana była przez młodzież i dla młodzieży w celu przybliżenia tematyki.

Konferencja odbyła się 23 kwietnia 2015 roku o godz. 10.00
w Medycznym Studium Zawodowym im. Stanisławy Leszczyńskiej
w Zamościu ul. Partyzantów 20.

III Konferencja Samorządów Szkolnych
Medycznych Studiów Zawodowych Województwa Lubelskiego
Zamość 2015 ,, Środowisko informacyjne instytucji oświatowych ’’

Program Konferencji:
1. Rozpoczęcie, powitanie gości.
2. ,, Jak nas widzą tak nas piszą- znaczenie wizerunku placówek oświatowych w środowisku informacyjnym’’. Paweł Łapa (MSZ Zamość)
3. ,, Wydarzenie. Jak je nagłośnić? Kulisy pracy dziennikarskiej’’. Łukasz Kot (Katolickie Radio Zamość)
4.,,Środowisko informacyjne placówek oświatowych i upowszechniania kultury-rola rzecznika prasowego’’ redaktor Andrzej Zdunek (Lublin)
5. Przerwa na kawę.
6. ,,Wszyscy wielcy byli kiedyś mali- podstawy kreowania wizerunku firmy’’
Małgorzata Bzówka (Urząd Miasta Zamość)
7. Panel dyskusyjny.
GALERIA ZDJĘĆ
13 kwietnia 2015r. ogłoszono wyniki konkursu na facebook'u szkolnym


Przed świętami Wydział Terapii Zajęciowej
przygotował kiermasz wielkanocny.
Młodzież zaprezentowała piękne pisanki oraz wieńce.
GALERIA ZDJĘĆ
We wtorek (24.03.) uczniowie drugiego roku terapii zajęciowej
pod opieką pani Edyty Marzec
przygotowali i poprowadzili zajęcia dla uczestników spotkań
w Klubie Aktywnego Seniora „Magiczny Ogród”.
Owocem wspólnej pracy były piękne ozdoby wielkanocne.
GALERIA ZDJĘĆ
II edycja ogólnopolskiej kampanii charytatywnej
DOBRO MOŻNA ZMIERZYĆ, UŁÓŻ Z NAMI KILOMETRY DOBRA!
http://www.kilometrydobra.pl/
Nasza szkoła przyłączając się do akcji i zbiera fundusze
na Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU)
Koło w Zamościu.
START: 1 MARCA 2015 r.
WIELKI FINAŁ: 31 MAJA 2015 r.
na Rynku Wielkim w Zamościu
Kampania polega na zbieraniu funduszy na działalność statutową i rozwój -
każda organizacja samodzielnie określa cel zbiórki.
Zebrane pieniądze zostaną zamienione na monety jednozłotowe
i wezmą udział w próbie pobicia rekordu Guinessa
w kategorii "najdłuższy szereg monet o jednym nominale".
Zapraszamy do włączenia się w akcję !!!
UWAGA ABSOLWENCI
Do odebrania (osobiście) w szkole:
suplementy w języku polskim i angielskim
do dyplomów potwierdzających kwalifikacje w zawodach.
W sobotę 7 marca 2015 na warszawskich targach Beauty Forum
odbył się 10. Konkurs Młodych Talentów
o Puchar BLUE DIAMOND.
Uczennice szkół kosmetycznych w pierwszym etapie
miały za zadanie wykazać się wiedzą teoretyczną,
która została sprawdzona za pomocą testu.
Następnie uczestniczki wyczarowały w ciągu 75 minut
makijaże zgodnie z tegorocznym tematem „Cute Anime Girl”.

Nasza szkoła również wzięła udział w konkursie.
Do konkursu zakwalifikowały się dwie uczennice z wydziału II roku Technik Usług Kosmetycznych :
MAGDALENA HERBUT
oraz
ADRIANNA CZEKIRDA
III MIEJSCE W 10. KONKURSIE MŁODYCH TALENTÓW
O PUCHAR BLUE DIAMOND ZDOBYŁA
MAGDALENA HERBUT
Serdecznie gratulujemy !

GALERIA ZDJĘĆ
Medyczne Studium Zawodowe im. Stanisławy Leszczyńskiej
w Zamościu
odbyła się konferencja dla nauczycieli kształcących w zawodzie
technik usług kosmetycznych pt.

„ Nowoczesne techniki w kosmetyce
i kosmetologii – transport
przeznaskórkowy i nawilżanie skóry”

w dniu 11 marca 2015r.

GALERIA ZDJĘĆ


PROGRAM KONFERENCJI




SPOTKANIE OPŁATKOWE

Dnia 19 grudnia 2014r., odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczennice z wydziału Technik Usług Kosmetycznych
I roku wprowadziły nas w nastrój świąteczny śpiewając polskie kolędy. Odbyły się także spotkania Wigilijne,
w których uczestniczyli uczniowie wraz z wychowawcami.

GALERIA ZDJĘĆ

KIERMASZ KARTEK I OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

Również 5 grudnia 2014r., w naszej szkole odbył się Kiermasz świątecznych kartek i ozdób. Kartki i ozdoby te przygotowali uczniowie z wydziału Terapii Zajęciowej I i II roku pod kierunkiem Pani mgr Urszuli Rdest.

GALERIA ZDJĘĆ

GALA WOLONTARIATU

5 grudnia 2014r., w Okrąglaku odbyła się Gala Wolontariatu, podsumowująca pracę wolontariuszy z całego roku. Udział w Gali brało 17 szkół z powiatu zamojskiego w tym oczywiście nasza szkoła Medyczne Studium Zawodowe. Opiekunką Koła Wolontariatu w naszej szkole jest Pani mgr Magdalena Szymańska. Podziękowania za czynny udział w Kole Wolontariatu przy naszej szkole dostały:

Aleksandra Koźmińska 2TZ
Agata Bednarz 1TZ
Katarzyna Kusy 1TZ
Karolina Malec 1TZ
Aleksandra Kamińska 1TZ

Wymienione osoby pomagają podopiecznym Pogotowia Opiekuńczego w Zamościu oraz pomagają dzieciom w świetlicy środowiskowej przy szkole nr 2.

GALERIA ZDJĘĆ

OTRZĘSINY- ŚRUBOWANIE

Dnia 28 listopada w naszej szkole odbyło się oficjalne wręczenie indeksów uczniom pierwszych klas. Uczniom wyróżnionym, indeksy wręczyła Pani Dyrektor mgr Bogumiła Roziewicz, a pozostałym ich wychowawcy. Apel ten został połączony ze ŚRUBOWANIEM tzw. otrzęsinami klas pierwszych.
Młodzież wzięła udział w czterech konkurencjach:
- dokańczanie lub rozwijanie przysłów,
- portret wychowawcy,
- konkurencja z kapeluszami,
- opis grupy śpiewem.
W roku tym było dość nietypowo, gdyż wydział który przegrał w przyszłym roku będzie organizował otrzęsiny. Przegranym okazał się wydział TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH i to właśnie nasze młode kosmetyczki będą organizowały otrzęsiny w przyszłym roku. Konkurs wygrał wydział TECHNIK FARMACEUTYCZNY, który może w przyszłym roku zorganizować jedną z konkurencji wraz z kosmetyczkami.
Dziękujemy za mile spędzony czas.


ŚRUBOWANIE

CHCESZ PIĘKNIE WYGLĄDAĆ ? PRZYJDŹ DO NAS !


Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 18-99 do skorzystania z naszych usług w zamian za darowiznę ! Proponujemy zabiegi kosmetyczne:
- hennę z regulacją brwi- 5 zł ! ( u nas najtaniej ! )
- zabiegi na twarz- 20 zł !
Wszystkie zabiegi wykonywane są przez naszych uczniów pod okiem wyspecjalizowanych, kompetentnych nauczycieli ! BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

PIJAFFKA 3


27 listopada w ramach Dni Honorowego Krwiodawstwa nasi uczniowie pod kierunkiem Pani mgr Magdaleny Szymańskiej oraz Pani mgr Doroty Maślany udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa
i Krwiolecznictwa. Krew oddali: Dariusz Arcaba, Patryk Duras, Daniel Gumienik, Irmina Łoza, Karolina Noga i Hubert Ożga. Składamy im wyrazy wdzięczności i uznania.
Galeria Zdjęć

KAWIARENKA WRAZ Z KIERMASZEM !


Dnia 17 listopada w naszej szkole odbyła się kawiarenka na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym KOŁO
w Zamościu przy ul. Orlicz-Dreszera 14. Kwota jaką zebraliśmy podczas kawiarenki i kiermaszu to 650 zł.
Osobą nadzorującą kiermasz była Pani mgr Magdalena Szymańska, kierująca podczas kiermaszu i kawiarenki Wydziałem I i II ROKU Terapii Zajęciowej.
Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy wspomogli nas finansowo podczas kawiarenki, pokazaliście,
że nie jesteście obojętni na innych ludzi i potraficie ich wesprzeć.

GALERIA ZDJĘĆ


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI!

Dnia 7 listopada 2014 roku w naszej szkole odbył się apel upamiętniający święto odzyskania przez Polskę Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada. Uczniowie z wydziałów II roku Terapii Zajęciowej i I roku Technik Usług Kosmetycznych przygotowali apel pod kierunkiem Pani mgr Edyty Marzec.

Galeria Zdjęć





Konferencja dla nauczycieli.




30 października 2014 r. odbyła się konferencja dla nauczycieli województwa lubelskiego kształcących
w zawodzie terapeuta zajęciowy. Konferencja poświęcona była analizie przygotowania do egzaminu
z przygotowania zawodowego w części praktycznej.
Odbyło się również spotkanie z metodykiem mgr E. Łoś, która przedstawiła analizę egzaminu państwowego
za ostatni rok.
W części roboczej, nauczyciele z Medycznego Studium Zawodowego Pracowników Służb Społecznych
w Lublinie, panie: Ewa Żminda i Anna Stanisławczuk podzieliły się uwagami na temat ich sposobów pracy z uczniem nad przygotowaniami do egzaminu zewnętrznego. Ponadto nauczyciele opracowali kryteria oceniania z egzaminu praktycznego.
Konferencja przebiegała w miłej atmosferze nauczyciele chętnie dzielili się uwagami o pracy w swoich szkołach.
Z dużym zainteresowaniem oglądali prace plastyczne naszych uczniów.
Konferencja przygotowana została przez II rok Terapii Zajęciowej pod kierunkiem mgr Urszuli Rdest.




NOWY SAMORZĄD UCZNIOWKI

PRZEWODNICZĄCA SZKOŁY: Kamińska Aleksandra 1TZ

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO: Arcaba Dariusz 1TZ .

SKARBNIK: Łapa Paweł 2TZ




W ŚWIECIE CISZY
Dnia 22 października bieżącego roku uczniowie Wydziału Terapii Zajęciowej I i II roku uczestniczyli w seminarium pt. „ W świecie ciszy” mówiącym o ludziach głuchoniemych. Organizatorem seminarium była Książnica Zamojska.

Galeria zdjęć





TRENUJ Z MISTRZEM

Dnia 27.09 2014 r., odbyło się otwarcie stadionu lekkoatletycznego w Zamościu.W ramach imprezy uczennice wydziału Technik Usług Kosmetycznych, pod opieką nauczyciela mgr Marcina Molasa, zapewniły możliwość skorzystania z zabiegów kosmetycznych obejmujących : - diagnozę skóry, - zabiegi pielęgnacyjne dłoni i paznokci, - porady kosmetyczne. Natomiast uczniowie wydziału Technika Masażysty umożliwili skorzystanie z masażu: - klasycznego, - segmentarnego.

Galeria zdjęć




SENIORIADA 22.09.2014 r.

Nasza szkoła, w ramach współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Zamościu ( WSHEiA), wzięła udział w organizacji zajęć rekreacyjno-masowych dla seniorów. W ramach spotkania uczennice wydziału Technik Usług Kosmetycznych, pod opieką nauczyciela mgr Marcina Molasa, zapewniły możliwość skorzystania z zabiegów kosmetycznych obejmujących : - diagnozę skóry, - zabiegi pielęgnacyjne dłoni i paznokci, - porady kosmetyczne. Natomiast uczniowie wydziału Technika Masażysty umożliwili skorzystanie z masażu klasycznego oraz segmentarnego.

Galeria Zdjęć

OSiR Zamość



Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października 2014r., w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawienie przygotowali uczniowie z wydziału Terapii Zajęciowej I i II roku pod opieką Pani mgr Urszuli Rdest.

Galeria zdjęć



Dbamy o zwierzęta !

Tak jak ogłaszaliśmy, w dniach 29.09-03.10.2014r., w ramach Światowego Dnia Dobroci dla Zwierząt odbyła się w naszej szkole zbiórka karmy dla zwierząt zamojskiego schroniska.


Galeria zdjęć

Otrzymaliśmy podziękowania ze schroniska!

Kliknij tutaj








22 maja odbyła się II Konferencja Samorządów Uczniowskich Medycznych Studiów Zawodowych województwa lubelskiego.

Zdjęcie znajdziecie na naszym facebook'owym profilu klikając tutaj.


8 maja obchodziliśmy święto patrona naszej szkoły Stanisławy Leszczyńskiej.
Uczniowie przygotowali część artystyczną na temat jej życia i działalności.

Zdjęcia znajdziecie tutaj.


HAPPENING NA RYNKU WIELKIM
Więcej informacji na stronie organizatora wydarzenia Fundacji - Krok za Krokiem


WYCIECZKA DO FABRYKI MYDŁA

23 kwietnia uczennice z wydziału II Technik Usług Kosmetycznych oraz II Technik Farmaceutyczny wraz z opiekunkami – Magdaleną Mastalerz i Magdaleną Szymańska, zwiedziły BETASOAP w Tyszowcach. Zakład specjalizuje się w produkcji mydła w kostkach, produkuje bazę mydlaną tradycyjną oraz glicerynową oraz komponenty używane w detergentach. Miałyśmy możliwość zwiedzenia zarówno laboratorium jak i linii produkcyjnej. Wiele ciekawych informacji uzyskałyśmy od kierownika zakładu pana Adama Wojtyło. To było bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie nie tylko dla uczennic. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za umożliwienie nam zwiedzania!!!!!!!

Zdjęcie znajdziecie tutaj :)

Dzień Kobiet





Medyczne Studium Zawodowe życzy Wszystkim ciepłych i wesołych Świąt.


Fotorelecja z akcji prowadzonej przez naszych uczniów w Szkole Mundurowej w Zamościu.

Zdjęcia


8 marca z okazji Dnia Kobiet w galerii Twierdza w Zamościu odbyły się "Targi Zdrowia i Urody".
Nasi uczniowie zaprezentowali się z jak najlepszej strony.
Zaprezentowali masaże, zabiegi kosmetyczne, pokaz I pomocy.
Wszyscy chętni mogli, oczywiście nieodpłatnie, skorzystać z usług naszych studentów:)

Zdjęcia z wydarzenia znajdziesz Tutaj:)…



Z okazji Walentynek nasi uczniowie zorganizowali "Pocztę Walentynkową". Amorki umiliły nasz czas na zajęciach. Oczywiście nie zabrakło miłych słów oraz słodkości.

WALENTYNKI


W dniu 12 stycznia 2014, w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyło się wyjście grup ze Studium Medycznego w Zamościu, w tym uczniów Wydziałów: I Terapeuta Zajęciowy, II Ratownik Medyczny, I i II Usług Kosmetycznych do Zamojskiego Okrąglaka. Kosmetyczki wykonywały zabiegi pielęgnacji dłoni, terapeuci organizowali czas dzieciom, natomiast Ratownicy wykonywali pokazy z zakresu pierwszej pomocy.




Wigilia Szkolna
20.12.2013

Owego dnia odbyło się niezwykłe, a wręcz czarujące wydarzenie, a mianowicie Wigilia w Medycznym Studium Zawodowym… A było to mniej więcej tak: W godzinach porannych, wielu uczniów tłumnie zebrało się w swoich salach, a że dzień ten uroczysty, to i lekcje niezwykłego formatu były, co za tym następuje trwały o połowę krócej. Wszystko po to - aby przedstawienie opowiadające o niezwykłym Dniu Wigilijnego czasu szkolnego miało miejsce. Gdy nadszedł odpowiedni moment, uczniowie gromadnie wyruszyli ze swoich sal w stronę pierwszego piętra w okolicę sali numer 4. Gdy uczniowie już zajęli swoje miejsca, pośpiesznym krokiem jak to w zwyczaju spóźnialskich nauczycieli bywa, w całości nasze grono nauczycieli przybyło. Rozpoczęło się przedstawienie zorganizowane przez uczniów 2 roku, tym razem wydział technika medycznego oraz technika masażysty. Cała zgromadzona publiczność powitała niezwykłego gościa, którym była piękna, oryginalna, stylowa, wyrafinowana, słynna i niezwykle czarująca Gabryśka koleżanka Mariolki, którą ku zdziwieniu i niezwykłym poruszeniu tłumu zagrała Pani Mgr. Edyta Marzec. Zachwytu, który towarzyszył uczestnikom, nie było końca. Publiczność wiwatowała na: stojąco, leżąco, siedząco, na parapecie oraz parkiecie, jak i na stole tak i pod stołem w konsekwencji w całej szkole do dzisiaj prześladuje nas poczucie szczęścia i nieustanna wizja, którą była Gabrycha. Po chwili, u jej boku, pojawił się Pan, którego rozpoznaliśmy bez trudu, którego kreacja zachwyciła wiwatujące tłumy. Małomównego lecz stylowego męża Gabryśki zagrał Pan Mgr Marcin Molas. Brawo za odwagę ! . To historyczne wydarzenie sami MISTRZOWIE NA SCENIE !! . Postaci Kabaretu „Czarny Lotos” w przedstawieniu pt. „Jasełka” wbiły się w naszą pamięć okrutnie – kunszt aktorski , talent , kreacje , styl mowy ten formalny i nieformalny poruszył widzów dogłębnie . Wszyscy byli pod wrażeniem talentów jakie znajdują się w naszej małej szkole . Brawo panowie oby tak dalej ! mamy nadzieję że ujrzymy was niejednokrotnie na naszej scenie . Największą celebrytką tej szkoły została Pani Mgr. Edyta Marzec, która podbiła serca naszych widzów . Aktorzy biorący udział w przedstawieniu „Jasełka” : Damian oraz Konrad Łakomy, Rafał Kołtyś, Mateusz Wawrzusiszyn.



Aukcja charytatywna

30 listopada br. uczniowie naszej szkoły zorganizowali aukcję charytatywną na rzecz Michała Hubali. Licytowaliśmy przedmioty przyniesione przez uczniów i nauczycieli. Część pozyskanych środków finansowych uzyskaliśmy ze sprzedaży ciast, sałatek i kanapek przygotowanych przez młodzież w ramach zorganizowanej kawiarenki.

ZDJĘCIA


Zakład Karny

7,14,21,28 listopada 2013 r. uczniowie Karolina Wcisło, Dorota Krasinkiewicz-Nowacka, Paulina Dąbrowska, Małgorzata Nowak wydziału Ratownika Medycznego udali się już na XI szkolenie z pierwszej pomocy w Zakładzie Karnym. Nasi studenci poprzez przedstawienie prezentacji oraz pokazów z fantomem przybliżyli zasady pierwszej pomocy wszystkim uczestnikom szkolenia.


„Pijaffka”

26 listopada 2013 r. rozpoczęła się akcja honorowego oddawania krwi pod nazwą „Pijaffka”. Uczniowie wydziału ratownika wraz z innymi wydziałami oddali swoją krew w celu pomocy drugiej osobie. Honorowymi dawcami zostali Paweł Bondyra, Piotr Brzyski, Karolina Wcisło, Rafał Świszcz. Nad akcją swoją pieczę sprawowała pani mgr Magdalena Szymańska.

26 listopada 2013 r. uczniowie wydziału Ratownika Medycznego udali się do Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych. Pokazali oni tam uczniom pierwszych klas jak wykonywać resuscytacje krążeniowo-oddechową, jak również jak unieruchamiać złamania. (Piotr Brzyski, Konrad Łakomy, Damian Łakomy)



Szkolenie w zakresie pierwszej pomocy.

15 listopada 2013 r. uczniowie wydziału Ratownika Medycznego udali się na szkolenie BLS w przedszkolu z dziećmi w wieku 5-6 lat. W sposób bardzo kreatywny i obrazowy przekazali dzieciakom niezbędne informacje na temat pierwszej pomocy. Dzieci poznały numery alarmowe, dowiedzieli się jak wezwać pogotowie, jak wykonywać masaż serca oraz jak zabandażować ranę.


„RKO? ZNAM, ZROBIĘ TO!!!”

W dniach 26 listopada i 10 grudnia 2013 r. uczniowie wydziału Ratownika Medycznego Patryk Jabłoński i Paweł Bondyra pod nadzorem pani Edyty Marzec wzięli udział w programie przeznaczonym dla uczniów szkół „LIDER” w Zamościu pod tytułem „RKO? ZNAM, ZROBIĘ TO!!!”. Podczas projektu uczniowie naszej szkoły prowadzili zajęcia prezentujące reguły i zasady podczas wykonywania i resuscytacji krążeniowo-oddechowej i udzielaniu pierwszej pomocy. Młodzież, która przyszła na spotkanie mogła zapoznać się m.in.: z ułożeniem poszkodowanego w pozycji bezpiecznej czy z monitorowaniem stany osoby poszkodowanej. Zdjęcia z zajęć znajdziecie na stronie internetowej Medycznego Studium Zawodowego w zakładce galeria. Zachęcamy do obejrzenia.


Otrząśnięci z indeksami w dłoni.

15 listopada, odbyło się uroczyste wręczenie indeksów połączone z otrzęsinami. Głównymi organizatorami tego wydarzenia byli uczniowie drugiego roku Technika Masażysty pod opieką pani Edyty Marzec. Pierwszaki naszych wydziałów musiały zmierzyć się z wyznaczonymi im zadaniami tj. czytanie wierszyków z żelkami w buzi, wyławianie ustami jabłka z naczynia napełnionego wodą, rozdmuchiwanie mąki na przeciwnika i inne. Wszystkiemu bacznie przyglądało się jury, które miało na celu wytypować zwycięzcę imprezy (organizatora przyszłorocznych otrzęsin). Tak też: 1 miejsce zajął wydział Terapii Zajęciowej, 2 miejsce wydział Technika Farmaceutycznego oraz 3 miejsce wydział Technika Masażysty. Gratulujemy!

ZDJĘCIA


Dnia 30 października Wydział Terapii Zajęciowej uczestniczył w Seminarium komunikacji alternatywnej i wspomagającej (czytelnictwo wśród osób z problemami w porozumiewaniu się ) w Książnicy Zamojskiej.


5 Grudzień - Dzień Wolontariusza

Wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w Gali organizowanej przez Centrum Wolontariatu w Zamościu. W spotkaniu uczestniczyło 19 grup wolontarystycznych z Zamościa oraz przedstawiciele zagraniczni mi. Turcji, Węgier, Ukrainy . Wszystkie grupy prezentowały swoje działania i osiągnięcia z okresu minionego roku. Następnie został ukazany spektakl pt: „Żadne branie – nakręca mnie działanie”. Po zakończeniu przemówień można było napełnić swoje brzuszki pysznymi potrawami na „szwedzkim stole”. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Koźmińska(1TZ), Anna Bednarska(1TZ), Anna Hrycyk (1TM), Monika Kobylańska (1TM), Mateusz Joniec (1TM) wraz z opiekunką Panią Magdaleną Szymańską.


Wycieczka integracyjna

27 października 2013 r. odbyła się wycieczka integracyjna wydziału Ratownik Medyczny do Zwierzyńca i Radecznicy. Oprócz wspólnej integracji nasi uczniowie zapoznali się z topografią szpitala psychiatrycznego jak również poznali samych pacjentów. Po zwiedzaniu udali się na wspólne ognisko w formie integracji z opiekunem panią mgr Elżbietą Chmiel.


SENIORIADA

25 września 2013 r. uczniowie naszej szkoły wydziału Ratownik Medyczny wzięli udział w SENIORIADZIE, w której to odbył się bieg seniorów. Nasi uczniowie zapewnili pomoc medyczną wszystkim uczestnikom tego wydarzenia.



„Test Coopera”

Dnia 18.10.2013 r., Medyczne Studium Zawodowe brało udział w promocji szkoły w czasie trwania „Testu Coopera”, zorganizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji OSIR w Zamościu. Nasi uczniowie z kierunków: Ratownictwo Medyczne, Masażysta oraz Kosmetyczki zajmowali się opieką nad osobami biorącymi udział w teście. Każdy mógł skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia krwi, masażu ciała lub zabiegów pielęgnacyjnych paznokci.


Dom Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie

17.10.2013roku Wydział Terapii Zajęciowej wybrał się się do Domu Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie oraz do warsztatów terapii zajęciowej . Dzięki temu wyjazdowi młodzież zapoznała się z DPS oraz poznać życzliwych ludzi. Następnie wybraliśmy się na górę Św. Rocha . Wycieczka ta miała na celu integracje całej grupy .


Dzień Edukacji Narodowej

11 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Bogumiła Roziewicz, która po zakończeniu przemówienia wręczyła nagrody nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Następnie nasi uczniowie, pod opieką pani Edyty Marzec, zaprezentowali część artystyczną pod tytułem „ Skąd się wziął nauczyciel”. Pełen humoru spektakl wywołał uśmiech na wielu twarzach. Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem kwiatów naszym pedagogom oraz pracownikom szkoły.

ZDJĘCIA


Dni otwarte Środowiskowego Domu Samopomocy w Białobrzegach

10.10.2013 odbyły się dni otwarte Środowiskowego Domu Samopomocy w Białobrzegach. Wydział Terapii Zajęciowej w tym dniu prezentował swoją twórczość. Celem była promocja działalności Środowiskowego Domu Samopomocy. Pani Kierownik ŚDS przedstawiła program uroczystości i streściła dwuletnią działalność Domu oraz zaprosiła gości do świętowania i zwiedzania.


21-22.09.2013r

W dniach 21-22.09.2013r Medyczne Studium Zawodowe kolejny raz brało udział w prezentacji naszej szkoły na terenie miasta Zamość. Tym razem pokazy ratownictwa medycznego zostały zorganizowane w centrum handlowym „Twierdza”. Ogromne zainteresowanie przechodniów bardzo zaskoczyło organizatorów. Nasi słuchacze mieli możliwość przećwiczenia podstawowych zasad pierwszej pomocy na profesjonalnych fantomach oraz mogli skorzystać z badań pomiarowych ciśnienia krwi. Z całą pewnością można stwierdzić, że akcja zakończyła się sukcesem.

Początek roku szkolnego 2013/14
2 września 2013 r. w Medycznym Studium Zawodowym im. Stanisławy Leszczyńskiej w Zamościu punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczął się apel na którym uczniowie, nauczyciele oraz wychowawcy uroczyście powitali nowy rok szkolny. Podczas powitania Pani Dyrektor Bogumiła Roziewicz powitała zebranych, przekazała ważne informacje organizacyjne, przedstawiła klasom pierwszym wychowawców oraz uhonorowała nauczycieli, który podczas okresu wakacyjnego podnieśli swoje kwalifikacje zawodowe.


8 maja 2013



zorganizowaliśmy „II Wojewódzki Turniej Masażu Szkół Medycznych "
oraz konferencję metodyczną
pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Krzysztofa Hetmana,


W turnieju uczestniczyło dziewięć zespołów uczniów IV semestru nauki ze szkół policealnych kształcących w zawodzie technik masażysta z województwa lubelskiego. Poza sprawdzeniem poziomu wiedzy i umiejętności uczniów, inicjatywa ta stała się doskonałą okazją do spotkania, wspomnień a także bezpośredniej wymiany doświadczeń między nauczycielami.
Rozpoczęliśmy o godzinie dziewiątej powitaniem gości, nauczycieli oraz uczniów. Zgodnie z planem, pół godziny później, nauczyciele wzięli udział w konferencji metodycznej, którą rozpoczęła wykładem metodyk mgr Ewa Łoś. Dalsze wykłady poprowadził mgr Piotr Żerebiec prezentując zagadnienia:
Wpływ neuronów lustrzanych na efektywność masażu.
Diagnozowanie nerwowego układu autonomicznego dla potrzeb masażu.
Analiza taśm mięśniowo-powięziowych w przypadku bolesnego barku.
Konferencja dla nauczycieli zakończono analizą egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
Podczas gdy opiekunowie uczestniczyli w konferencji, uczniowie przystąpili do części praktycznej turnieju, losując kolejność prezentowania swych umiejętności.

Zwycięzcami II Wojewódzkiego Turnieju Masażu Szkół Medycznych okazali się:

I miejsce - 131 punktów.
Medyczne Studium Zawodowe w Zamościu
II miejsce - 104 pkt
Medyczne Studium Zawodowe w Białej Podlaskiej
III miejsce -97 p.
Medyczne Studium Zawodowe w Łukowie


I miejsce dla naszej szkoły zdobyły Patrycja Palonka oraz Monika Kolaja.

Nagrody, puchary oraz dyplomy wręczyła Pani Dyrektor MSZ w Zamościu Bogumiła Roziewicz wraz z komisją egzaminacyjną. Uroczystemu zakończeniu turnieju towarzyszyły humor i blask fleszy.
Zwycięzcom gratulujemy !

ZDJĘCIA Z TURNIEJU ORAZ KONFERENCJI

7 maja -dzień patrona

W ramach obchodów dnia patrona wydział ratownika medycznego pod kierownictwem pani E. Marzec przygotował akademię poświęconą postaci S. Leszczyńskiej. Patetyczna akademia poruszyła serca obecnych na niej gości.

ZDJĘCIA Z DNIA PATRONA



26 kwietnia - Dr House party

uczniowie naszej szkoły, przy współpracy z klubem „Czarcia Brama” , zorganizowali pokazy ratownictwa medycznego oraz pokazy chemiczne. W ramach imprezy „Dr House party” cały klub zamienił się w jedną wielką salę szpitalną, zaś po pokazach chemicznych w wykonaniu słuchaczy kierunku technik farmaceuty, „Czarcia brama” nabrała znaczenia dosłownego. „Odpowiednie przygotowanie oraz wiedza przekazana przez uczniów naszej szkoły, wzbudziły zainteresowanie wszystkich obecnych. Sama impreza była świetnym pomysłem na promocję naszej szkoły”- tak skwitowały to osoby będące na tej imprezie.

ZDJĘCIA Z CZARCIEJ BRAMY


23 kwietnia
Ratownicy z I Roku odbyli szkolenie w szkole mundurowej z okazji „Dnia Zdrowia” oraz przeprowadzili cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy.
ZDJĘCIA



22 kwietnia

Odbyły się mistrzostwa z pierwszej pomocy szkół ponadgimnazjalnych, w których słuchacze wydziału Ratownik Medyczny pełnili funkcję obsługi . I rok wcielił się w role sędziów, zaś pierwszy rok przygotował poszczególne stacje. Uczniowie pełnili role pozorantów w wypadku.



20 kwietnia

Wydziały Ratownika Medycznego, Technika Farmaceuty oraz Technika Usług Kosmetycznch wzięły udział w akcji ekologicznej w Centrum Handlowym „Galeria Twierdza” w Zamościu, podejmując temat zdrowego trybu życia.
ZDJĘCIA



15 kwietnia
Ratownicy z I i II roku przeszkolili maluchy z przedszkola w Bodaczowie. Mali obserwatorzy wyspecjalizowali się z zakresu pierwszej pomocy.


8 kwietnia
Słuchacze wydziału Ratownika Medycznego zorganizowali punkt bezpłatnego pomiaru tętniczego i udzielali informacji na temat profilaktyki nadciśnienia. Impreza zorganizowana była z okazji Światowego Dnia zdrowia pod hasłem „Zdrowe bicie serca”

TARGI EDUKACYJNE - 21 MARCA 2013

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr.3 odbyły się targi edukacyjne szkół wyższych, podczas których również nasza szkoła prezentowała swoje stoisko. Oferta edukacyjna promowana przez słuchaczy wydziałów Technik Usług Kosmetycznych, Ratownik Medyczny oraz Technik Masażysta cieszyła się niemałą popularnością. „Jesteśmy najlepsi” – hasło to było motywem przewodnim zachęcającym przyszłych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych do nauki w „Medyku”.


I KONFERENCJA SAMORZĄDÓW SZKOLNYCH SZKÓŁ MEDYCZNYCH WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO.

1 marca 2013 r., w budynku naszej szkoły odbyła się

I Konferencja Samorządów Szkolnych Szkół Medycznych Województwa Lubelskiego.

Program obejmował zagadnienia
z zakresu roli Samorządu Szkolnego w kreowaniu wizerunku
i promocji szkoły.

Program Konferencji:
1. Rola Samorządu Szkolnego w kreowaniu wizerunku i promocji szkoły.
Kamil Wójcik (MSZ Zamość)
2. Sposoby promocji szkoły.
Rafał Wysogląd (MSZ Zamość)
3. Czynniki wpływające na promocję szkoły.
Kamil Wójcik (MSZ Zamość)
4. Przerwa
5. Pozyskiwanie środków promocyjnych w praktyce.
Paweł Danielczuk (KŚ AZS Lublin)
6. Promowanie szkoły w praktyce.
Panel dyskusyjny

OBEJRZYJ GALERIE ZDJĘĆ Z KONFERENCJI



WYJŚCIE DO SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO

W dniu 15.01.2013 odbyło się wyjście do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Brały w nim udział uczennice z wydziału II roku Technika Usług Kosmetycznych. Akcja ta miała na celu pokazanie młodym dziewczynom z w/w szkoły jak pielęgnować swoje dłonie i paznokcie oraz jak wykonać prawidłowy demakijaż twarzy.


WOŚP

W dniu 12 stycznia 2013, w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyło się wyjście grup słuchaczy ze Studium Medycznego
w Zamościu, w tym uczniów Wydziału II roku Usług Kosmetycznych
i Wydziału II roku Ratownika Medycznego do Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu. Kosmetyczki wykonywały zabiegi pielęgnacji dłoni, natomiast Ratownicy wykonywali pokazy z zakresu pierwszej pomocy.

OBEJRZYJ GALERIE ZDJĘĆ Z WOŚP



SPOTKANIE OPŁATKOWE

Dnia 21 grudnia 2012r. w naszej szkole odbyło się „Spotkanie opłatkowe”, przygotowane przez uczniów Wydziału I Rok Technika Farmaceutycznego. Po przeczytaniu Pisma Świętego i odśpiewaniu kolęd głos zabrała Pani Dyrektor, życząc nam wszystkim spokojnych i rodzinnych Świąt, a także pomyślności w Nowym Roku. Na koniec tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem.

OBEJRZYJ GALERIE ZDJĘĆ ZE SPOTKANIA



MIKOŁAJKI DZIECIOM

Dnia 6 grudnia młodzież samorządu szkolnego zorganizował Mikołajki dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu. Był Mikołaj, prezenty, słodkie upominki, makijaż dziecięcy i dużo świetnej zabawy.


MIKOŁAJKI W DOMU DZIECKA

W dniu 06.12.2012 odbyło się wyjście słuchaczy z Wydział II roku Technika Usług Kosmetycznych, I i II rok Ratownika Medycznego, I rok Technika Masażysty oraz I rok Technika Farmaceutycznego do Domu Dziecka w Zamościu z okazji Mikołajek. Prezenty dla dzieci zostały zakupione dzięki zbiórce pieniędzy przeprowadzonej wśród wszystkich uczniów naszej szkoły. Ogromną radość sprawiły dzieciom żele pod prysznic, książki, breloczki oraz słodycze.


WYRÓŻNIENIA DLA WOLONTARIUSZY

Dnia 5 Grudnia 2012r. odbyła się Jubileuszowa Gala Wolontariatu, zorganizowana przez Zamojskie Centrum Wolontariatu. Była to okazja do przedstawienia 10-letniego dorobku oraz podziękowania za współpracę. Z naszej szkoły wyróżnienia oraz okolicznościowe karty otrzymali: Natalia Buczak, Magdalena Sokulska, Aneta Tyrka, Marcin Wojciechowski, Sebastian Wołoszyn, a także koordynatorka klubu wolontariusza mgr Magdalena Szymańska. Gratulujemy !!!


DZIEŃ PIĘKNOŚCI

W dniu 26-27 Listopada 2012r w Studium Medycznym w Zamościu odbył się „Dzień Piękności ”. Brały w nim udział dziewczyny z Wydziału I i II roku Technika Usług Kosmetycznych. Były wykonywane zabiegi pielęgnacyjne twarzy, dłoni oraz henna i regulacja brwi. DZIEŃ MISIA Dnia 25 listopada w naszej szkole odbył się „Dzień Misia”. Miał on na celu zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka. W rolę misiów, którzy prowadzili zbiórkę wcielili się Kamil Wójcik oraz Mateusz Gardiasz, po wcześniejszym przygotowaniu makijażu przez Kosmetyczki z II roku.


KOŁO RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

W naszej szkole bardzo aktywnie od lat funkcjonuje Koło Ratownictwa Medycznego pod kierunkiem naszych nauczycieli pani Elżbiety Chmiel i pani Edyty Marzec. Głównym celem działalności koła jest doskonalenie umiejętności zawodowych z ratownictwa medycznego oraz dzielenia się z innymi zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Uczniowie I i II RM naszej szkoły chętnie biorą udział w działaniach Koła Ratownictwa Medycznego. Nasze działania obejmują:
• Szkolenia z I pomocy w różnych środowiskach: szkoły podstawowe, gimnazjalne, licealne, dorośli.
• Szkolenia w Nauce Jazdy też z zakresu I pomocy.
• Kolejny rok prowadzimy cykl szkoleń z zakresu I pomocy dla osadzonych
w Zakładach Karnych w ramach resocjalizacji.
• Szkoleniem obejmujemy również dzieci ze szkoły specjalnej.
• Współpracujemy z Pogotowiem Ratunkowym i wspieramy akcje szkoleń masowych zdarzeń, nasi uczniowie pełnią role jako pozoranci oraz Zespół Ratownictwa Medycznego ,,Wybuch gazu’’- ćwiczenia jednostek KSRG.
• Wspieramy akcje ,,Twoja krew ratuje życie’’.
• Współpracujemy w akcjach organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż w ,,Rejonowych mistrzostwach PCK’’ dla szkół średnich.
• Bierzemy udział w Dniach Otwartych Uczelni Wyższej Szkoły Zarządzania
i Administracji w Zamościu
w symulowanych zdarzeniach. ,,Potrącenie osoby i dwóch poszkodowanych znajdujących się w środku zakleszczonego samochodu’’. Pokazy Ratownictwa Medycznego organizowała Firma Szkoleniowa Mediko.
• Przygotowujemy się również do Wojewódzkich Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym i Drogowym organizowanym rok rocznie w Puławach w 2011 zajęliśmy I Miejsce.
• W tym roku 2012 prowadziliśmy kilkugodzinne szkolenie dla pracowników policji z woj. Lubelskiego
w zakresie I pomocy.
• Prowadzimy pokazy ratownicze oraz wspieramy w zabezpieczeniu imprez masowych np. Pokazy lotnicze na Mokrym.
• Udział w programach zdrowotnych w marketach handlowych ,,Twierdza’’

ZDJĘCIA



OTRZĘSINY

Dnia 26 pażdziernika 2012 roku wydział Technika Usług Kosmetycznych zorganizował otrzęsiny dla klas pierwszych, których celem było przyjęcie nowych uczniów do braci szkolnej. Po ciężkich i męczących zmaganiach najlepszym zespołem okazał się Wydział Technika Masażysty, który w ramach nagrody zyskał prawo organizacji otrzęsin w przyszłym roku. Impreza rozpoczęła się jednak częścią oficjalną, którą było rozdanie indeksów uczniom klas pierwszych. Teraz jesteśmy prawomocnymi uczniami naszej szkoły.

ZDJĘCIA



DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO.

W ramach obchodów „DNIA RATOWNIKA” w naszej szkole odbyły się pokazy ratownictwa medycznego zorganizowane przez uczniów II roku wydziału Ratownictwa Medycznego. Uczniowie, którzy wybrali się na pokazy, poza instruktarzem, mogli liczyć na zmierzenie ciśnienia oraz słodki poczęstunek.

ZDJĘCIA



DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

Dzień Edukacji Narodowej czyli tzw. Dzień Nauczyciela jest obchodzony co roku w dniu 14 października. W naszej szkole uczciliśmy go poprzez występy artystyczne uczniów naszej szkoły przygotowane pod opieką Pani mgr Elżbiety Chmiel. Okazało się, że pierwszy rocznik naszej szkoły jest bardzo uzdolniony. Odkryliśmy kandydatkę do programu muzycznego „Mam Talent” ,gdzie mogłaby zaprezentować swoje umiejętności oraz zaistnieć w świecie muzyki.
W związku z obchodem Dnia Edukacji Narodowej Pani Dyrektor Bogumiła Roziewicz wręczyła nagrody dla nauczycieli oraz pracowników szkoły.

ZDJĘCIA



POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO.

Dnia 3.09.2012 r. spotkaliśmy się aby rozpocząć nowy rok szkolny 2012/2013. Wróciliśmy tu po dwumiesięcznej przerwie, opaleni z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej nauki. W bieżącym roku szkolnym naukę w MSZ rozpoczęły nowe roczniki: Technik Farmacji, Technik Masażysta, Technik Usług Kosmetycznych oraz Wydział Ratownika Medycznego. Mamy nadzieję, że szybko dostosujemy się do wysokich wymagań naszego Grona Pedagogicznego.